GANINEX Fiat Katowice GANINEX Fiat Katowice
         
Alfa Romeo Chrysler Dodge Dostawcze Jeep Lancia Abarth  
 
    www.fiat.pl        
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Promocje

 

 
Odkryj nowego Fiata 500


 

Od ponad 70 lat, 4 lipca jest niezwykle ważną datą dla Fiata 500. W 1957 roku został przedstawiony bowiem pierwszy model, kultowej dziś 500-tki. Ten „mały, wielki samochód", swój sukces motoryzacyjny zawdzięczał nie tylko idealnym gabarytom, ale też zwrotnośći, czy przystępnej cenie. Tak właśnie narodził się symbol światowego przemysłu samochodowego i masowej motoryzacji we Włoszech. Model sprzedany został w ilości ponad 3,8 mln egzemplarzy i tym samym na stałe zagościł w wyobraźni i sercach całego społeczeństwa. W roku 2007, czyli pięćdziesiąt lat później, marka Fiat dynamiczne ruszyła w stronę przyszłości. W parciu o dziedzictwo pierwszego modelu, narodziła się odświeżona wersja Fiata 500, która w bardzo szybkim tempie odniósła swój światowy sukces.

Osiem lat później, z liczbą ponad 1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy, pałeczkę teraz przejmuje Nowa 500-tka, wraz z którą marka Fiat gotowa jest stawić czoła bieżącym wyzwaniom rynku motoryzacyjnego, nie zapominając o własnej historii i korzeniach sięgających już w lata 50-te.

Zaprojektowany przez Centro Stile Fiat, w pełni odświeżony pod względem wyglądu, jak również wnętrza, z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań, bez wątpienia nadal Fiat 500, staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym autem. Mimo, że nie zwiększa swoich gabarytów, przedstawia jednak znacznie bogatszą ofertę - w zakresie najnowszych technologii, układów napędowych i możliwości personalizacji. W rezultacie, niekwestionowana przez lata ikona motoryzacji, dopracowując swoje szczególne cechy, czyniące z niej arcydzieło – trwa. Odświeżona i jeszcze lepsza wersji, proponuje najlepszy kompaktowy samochód miejski w swojej klasie.

Nowy Fiat 500, dostępny będzie w wersjach kabriolet oraz hatchback. W dniu swojej premiery oferuje dwie wersje wyposażenia: Pop i Lounge. Pierwsza z nich w standardzie zakłada: siedem poduszek powietrznych, manualną klimatyzację, system Uconnect Radio 5" z sześcioma głośnikami, porty AUX-IN i USB, kierownicę wielofunkcyjną, oraz światła do jazdy dziennej LED. Wersja Lounge wzbogacona jest o wyrafinowane detale, takie jak panoramiczny szklany dach, felgi aluminiowe 15", system Uconnect Radio LIVE 5'' z ekranem dotykowym oraz skórzaną kierownicę z przyciskami, które pozwalają swoim użytkownikom - dzięki integracji z smartfonem - korzystać z różnych aplikacji w systemie pokładowym, tak by móc być stale połączonym.

Nowa 500-tka wyposażona będzie w silniki benzynowe TwinAir o pojemności 0.9 (o mocy 85 KM lub 105 KM) oraz silnik o pojemności 1.2 i o mocy 69 KM, a także w silnik dwupaliwowy zasilany benzyną/LPG o pojemności 1.2 i o mocy 69 KM. Ekologiczny silnik dwucylindrowy, może pochwalić się rekordową wydajnością z poziomem emisji CO2: 90 g/km dla silnika o mocy 85 KM i 99 g/km dla silnika o mocy 105 KM. Po premierze dostępne będą także wersje z silnikami Multijet o pojemności 1.3 oraz mocy 95 KM, jak również silnik o pojemności 1.2 i mocy 69 KM - w konfiguracji „ECO", która ogranicza emisję CO2 do 99 gramów na kilometr. Podsumowując, nowy model Fiata 500, jeszcze bardziej skupia się na innowacyjności, zrównoważonej mobilności i wydajności, jak również rozwiązaniom przyjaznym środowisku.

Ponadczasowy styl kultowego Fiata 500, w swojej najnowszej wersji, zawiera około 1 800 nowych detali, które zdecydowanie podkreślą jego oryginalność i niepowtarzalny design . Nowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED, światła tylne, nowa paleta kolorów nadwozia i wnętrza, odświeżona deska rozdzielcza i kierownica, jak również materiały wykończenia wnętrza. Wszystkie te znaczące ulepszenia, nadal wiernie oddają niepowtarzalną duszę stylowego Fiata 500.

Nowy Fiat 500, czyli nowa koncepcja mobilności. To jedyny taki model, który płynnie łączy przeciwieństwa branży motoryzacyjnej - samochód ekskluzywny, lecz powszechnie dostępny; światowy bestseller o prawdziwie włoskim „sercu"; produkt elegancki, który jednocześnie może być źródłem rozrywki; jest czymś bardzo osobistym, choć został sprzedany w ilości ponad 1. 500. 000 egzemplarzy. Dodatkowo, nowy Fiat 500 łączy w sobie najnowszą technologię i wzbudza pozytywne emocje, dzięki czemu, umocnića się pod każdym względem, jako punkt odniesienia jednego z najlepszych aut w swoim segmencie.

Kolebka modelu, czyli kilka słów o Lingotto w Turynie.

Światowa premiera nowego Fiata 500 odbędzie się w Lingotto, dzielnicy włoskiego Turyu - jako to miejsca symbolicznego, w którym w 1923 roku otwarta został pierwsza rozbudowana fabryka Fiata. Po wielu latach, w dniu premiery, Lingotto będzie mogło zaprezentować najnowszy model marki - nowego Fiata 500, jako następcę kultowego samochodu, który latach pięćdziesiątych testowany był na tym samym torze mieszczącym - dachu tej właśnie fabryki, jeszcze bardziej umacni się związek między fabryką Lingotto, nowym Fiatem 500 i miastem Turyn.

 
 
 
· polityka prywatności    · informacje o cookies